Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 1 yorum

Çağlayan Adliyesinde Emziren Avukat

Çağlayan Adliyesinde Emziren Avukat

Bugün sabah arkadaşım Güneş’ e kahvaltıya gittim. Öğleden sonra  duruşmam olduğu için Mira, Güneş ve ben Çağlayan’ daki yeni adliyemizin yolunu tuttuk. Arabadan iner inmez ilk süprizle karşılaştık; Avrupa’ nın en büyük adliyesinde ana girişte bebek arabasının çıkması için bir yokuş yada meğil yoktu! Eeeee nasıl çıkacak bu bebek arabası şimdi? Hadi kabul ediyorum, bebek arabası adliyede çok rastlanılan bir şey değil ama engelli vatandaşları da mı düşünmediniz?

Neyse artık, oradakilerin de yardımıyla bebek arabasını sırtladık çıktık merdivenlerden Miracığımla, tuttuk duruşma salonunun yolunu. Duruşma 13.00 duruşmasıydı, saat 14.00 oldu, hala sıra bize gelmedi. Mira acıktı, ağlamaya başladı. Mübaşire söyledik durumu, başladık emzirme odası aramaya.

Ve evet, koca adliyede emzirme odası  da yoktu! Artık günümüzde en küçük alışveriş merkezlerinin bile emzirme ve bebek odaları varken koca adliyede bir emzirme odası yoktu. Güneş ile çözüm aramaya başladık; tuvaletler olmaz. Bir çalışan kalem odasını tavsiye etti ama orayada giren çıkan bir sürü insan oluyordu. Tabi biz bu arayıştayken Mira da ortalığı inletiyordu. Güneş Mira’ yı oyalamaya uğraşıyor, bense çözüm bulmaya çalışıyordum. Saat oldu 15.00, hala duruşma sırası bize gelmedi. Güneş ile arka merdivenlere oturduk, Güneş giriş-çıkışı kapattı. Böylece Mira’ nın karnını doyurabildik. Saat 15.40′ tı, duruşma sırası bize geldi. Ve ben, zamanımın büyük bir bölümünün duruşma beklemekle geçtiği ‘Avrupa’ nın en büyük adliye sarayı’ nı yaptık diye övünenlerin, en basit ama önemli ayrıntıları atlamasından bir kere daha üzüntü duydum.

Print Friendly, PDF & Email

1 Yorum

  1. Merhaba Meslektaşım,
    Yavrunuzu Allah bağışlasın.
    Ayrıntıları fark edebilen bir hukukçu olmanız memnun edici. Her zaman, özellikle günümüzde gerçek hukukçulara ihtiyacımız var.
    Hayırlı günler dileğiyle.

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir