Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 0 yorum

Ebeveyn Koçu Demek…

Ebeveyn Koçu Demek…

Ebeveyni tarafından yeterli donanımla kuşatılmış ve doğru yönlendirilmiş her çocuk geleceğin başarılı bir girişimcisi, lideri, sanatçısı… ya da yöneticisidir…

 

Ebeveyn koçluğu klasik anlamda çocuk yetiştirmenin ötesinde çocuklarla doğru ve faydalı bir iletişim kurulduğunda her çocuğun kendi mizacına uygun liderlik potansiyelinin açığa çıkmasına yardımcı olacak ebeveyn rehberliğidir. Doğru yönlendirilmiş ve ebeveyni tarafından yeterli donanımla kuşatılmış her çocuk geleceğin başarılı bir girişimcisi, lideri, sanatçısı… ya da yöneticisidir.

 

 

Çocuk yetiştirmek dünyanın en hüner isteyen mesleği. Çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı bireylere dönüşme yolculuğundaki farklı gelişim evrelerinde, ebeveyn olarak acaba doğru mu yapıyorum sorusunu onaylatmak isteriz. Nesiller değişiyor… Çocuklarımız büyürken nerede doğru, nerede yanlış, yaptığımız konusunda hangimiz desteğe ihtiyaç duymuyor ki? FLOW Coaching tam da bu noktada, anne ve babalara aradıkları bu çok değerli desteği, merkezi Amerika’da bulunan ACPI (Academy of Coaching Parents International) aracılığı ile sunuyor.

İyi bir ebeveyn olmaya yönelik etrafta çok fazla bilgi kirliliği var. Ebeveyn koçluğu, bize doğruyşa yanlışı ayrıştırmayı yani bu bilgileri filtrelemeyi öğretir ve ebeveynlere hangi bilginin gerekli, hangisinin dikkat dağıtıcı olduğu konusunda destek olur. Kitaplar yapılması gerekenler konusunda bilgi sunuyor tabii ama ebeveyn koçu bu bilginin, hangisinin gerçekte bizim ihtiyacımız olduğunu anlamamıza ve doğru şekilde hayata geçirilmesine yardım eder. Her çocuk farklıdır, özgündür ve kendisine has uygulamalara ihtiyaç duyar.

FLOW Ebeveyn Koçluğu eğitim programının birincil misyonu; anne ve babaların koçluk ve mentorluk becerilerini geliştirerek, çocuklarının eşsiz bir uyum sağlama yeteneği kazanmalarına ve ileride başarılı bireylere dönüşmeleri için mizaçlarına uygun baş etme becerileri geliştirmelerine yardımcı olabilmektir. İkinci misyonu ise bu alanda çalışmak isteyecek koç adaylarını Ebeveyn Koçu olarak eğitmek ve desteklemektir.

Ozge 3.post fotografı

Bizler daha çok ebeveyn odaklı ailelerde büyüdük, ancak devir değişti. Bugünün çocukları bizler gibi sokaklarda oynayıp rahatlayamıyor, doğaya koşup çevreyi tanıyamıyor, komşuların evine rahatça girip çıkıp istediği zaman sosyalleşemiyor. O nedenle bugünün ebeveynlerine daha fazla iş düşüyor. FLOW Ebeveyn koçluğu, tam da burada bize yardımcı oluyor. Ebeveyn koçluğu klasik anlamda çocuk yetiştirmenin ötesinde çocuklarla doğru ve faydalı bir iletişim kurulduğunda çocuğunuzun içindeki gerçek potansiyelin açığa çıkmasını sağlayan ebeveyn rehberliği sağlıyor. Hepimizin içinde bir cevher var; bu cevher erken yaşlarda keşfedildiğinde ne yapmak istediğini bilen; kendisini seven bireylere dönüşüyoruz. Kimimiz ise, yaşamının geç dönemlerine dek bu cevheri arıyor ve tatmini yakalayamıyor. FLOW Ebeveyn Koçluğu, çocuğun içindeki cevheri ortaya çıkarabilmek ve doğru değerlendirmek üzere anne-babaya doğru ışığı sağlıyor. Araştırmaların da bize gösterdiği gibi, cevheri erken yaşta keşfedilen çocuk, bu cevheri geliştirdiğinde gelecekte hem mutlu, hem başarılı oluyor.

 

Sizi bizimle beraber geleceğin “O” kişisini yetiştirmeye davet ediyoruz. Başarılı bir yönetici, bir sporcu, bir bilim insanı ya da kitleleri peşinden sürükleyen bir fikir insanı…

Çocuğumuzun geleceği kendi ellerinde; ancak potansiyelini en doğru değerlendirme şansı biz ebeveynlerin görevi, bence bu şansı kaçırmayın…

 

#Ozgeninyolu

Instagram : @talyaavardar

Flow Coaching Instagram: @flowcoaching

Flow Coaching Facebook: inFLOW.co

Flow Coaching: 0212 284 01 91/ 0533 386 13 38

Print Friendly, PDF & Email

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir