Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 0 yorum

Ela Quality Resort Belek

Ela Quality Resort Belek

Her yaz çocuklar ile baş başa çıktığımız tatilde bu sene de rotamız Antalya idi.

Antalya Belek de bulunan Ela Quality Resort Belek. Çok keyifli bir tatil geçirdik.

Otel Anne ve babalara huzurlu tatilin adresi:

Kurulduğu günden bu yana uyguladığı aile konseptini hizmet kalitesinden ödün vermeden devam ettiriyor. Aileyi bir bütün olarak değerlendiren Ela Quality Resort Belek, tüm aileye ve her yaştan çocuğa tatil keyfinin unutulmaz anılara dönüşmesi için çok sayıda imkan sunuyor.

Otelin çocuk misafirlerinin Everland Q Çocuk Kulübü hikayesi lobiden başlıyor. Lobiden Everland Q Çocuk Kulübü girişine kadar yerde bulunan, otelin maskotu ayıcık Teddy Q’nun ayak izleri ile çocuklar, otel içerisinde güvenle gezebiliyor.

Everland Q’nun özel kartlı kayıt sistemi, ailelerin hassasiyetine göre çocukların hareket alanlarını düzenliyor. Yeşil kartlar Everland Q’ya serbest giriş çıkış izni olan çocuklara, mavi kartlar özel ihtiyacı olan çocuklara ve kırmızı kartlar ailelerinin imza karşılığı emanet ettiği, kulüpten ailesi almadan çıkamayacak çocuklara veriliyor. Böylelikle deneyimli personel, çocuklarla ailelerinin belirlediği önceliklerine göre zaman geçiriyor. Aileler özel kamera sistemiyle odalarındaki televizyondan ya da tablet veya telefonlarından Everland Q’daki çocuklarını izleyebiliyor.

Çocukları Teddy Q ayıcığı, Teddy Q çantası ve boyama kitabı gibi hediyelerin beklediği Everland Q Çocuk Kulübü’nde, 1-3 yaş grubu için kayıtlı bebek odasının yanı sıra 4-7, 8-12 ve 13-17 yaş grupları için farklı etkinlikler düzenleniyor. Örneğin bahçedeki Dinazor alanında çocuklar için kazı aktivitesi düzenleniyor, çocukların çevre bilinci edinmesi için geri dönüşüm etkinlikleri gerçekleştiriliyor.

Her yaş grubu için geniş açık hava oyun alanlarının bulunduğu Everland Q’nun kapalı alanlarında hava, özel makinelerle temizleniyor. Eğitici ve eğlendirici aktivitelerin düzenlendiği Everland Q’nun sayısız imkanları arasında lego odası, kapalı soft play oyun odası, trambolin, salto trombolin yer alıyor. Minik misafirler, akşamları ise sadece kendilerine özel çocuk diskosuyla doyasıya eğleniyor.

 

Gerek Everland Q’da gerekse otelin ana restoranında çocuklar için özel hazırlanmış sağlıklı çocuk menüsü servis ediliyor. Menü oluşturulurken yağ, tuz ve baharat oranları kontrol ediliyormuş. Otelde çocuklar için sürekli meyveli süt, meyveli yoğurt ve çocuk maması temini ile zengin meyve büfesi bulunduruluyor. Everland Q’da ayrıca 8-12 ve 13-17 yaş grupları için özel tasarlanmış Teenbar da mevcut.

Ela Quality Resort Belek, anneler için ücretsiz bebek bezi temini ve alt değiştirme ünitesi de sağlıyor. Ayrıca akşamları çocukları odada uyurken otelin hizmetlerinden yararlanmak isteyen anne ve babalar için öncede haber vermek kaydıyla bakıcı hizmeti ücretli olarak veriliyor.

Bugünün tatil anlayışına hitap eden hizmetleri 10 yıl önce tasarlayan Ela Quality Resort Belek, zamanının ötesinde bir mimari anlayışla oda büyüklüğü ve lobideki geniş alanlarıyla halen sayılı tatil merkezleri arasında yer alıyor. Denize sıfır konumu konumu ile  Ödüllü Ab-ı Zen SPA, bazı misafirlerin özellikle oteli tercih nedeninin başında geliyor.

Ela Quality Resort Belek’in geniş boş alanlı mimarisi sayesinde doluluk oranının yüksek olduğu dönemlerde misafirler, otelin doluluğu ne olursa olsun “kalabalık” bir otelde konaklıyormuş gibi hissetmiyor. Geniş mimarisi sayesinde; eğlenceli bir tatil isteyen misafirlerle, sessiz sakin dinlenmeyi tercih eden misafirler, otelin farklı bölümlerinde istedikleri gibi bir tatil geçiriyorlar.

Otelin ana binasında aile dubleksi ve süitler dahil 11 farklı tip oda seçeneği; tatilde sessiz ve dingin bir ortam tercih eden misafirlere özel Göl Evleri’nde ise 5 farklı tip oda seçeneği sunuluyor. Otelde ayrıca iki farklı tip villada konaklama hizmeti veriliyor.

 

Tatil konseptinin bir ayağı olan her şey dahil sisteminde geniş yeme-içecek yelpazesi, gastronomide uluslararası çapta bol ödüle sahip mutfaklarıyla Ela Quality Resort Belek, sürekli daha iyisini hedefleyerek kendisini geliştiriyor. Otelde toplam alakartlar dahil 13 restoran, bistro snack ve pastane ile 12 bar bulunuyor.

Biz çok keyifli 4 gün geçirdik,umarım sizlerde beğenirsiniz.

 

Processed with VSCO with e2 preset

Processed with VSCO with e5 preset

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir