Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 0 yorum

F.M.V Işık Okulları ve Diş Dostu Derneği

F.M.V Işık Okulları ve Diş Dostu Derneği

Geçen gün FMV Işık okullarının Nişantaşı kampüsü çok faydalı bir etkinliğe ev sahipliği yaparak Diş Dostu Derneğini okul bünyesinde ağırladı.

Diş Dostu Derneği merkezi İsviçre’de bulunan Toothfriendly International’ın Türkiye’deki yerel kuruluşu.  Amacı ağız ve diş sağlığı bakımı konusunda kamuoyunda bilinç uyandırmak, farkındalığı artırmaktır. İnsanın kardeşi diş hekimi olunca bu tür faydalı etkinlikleri ayrıca bir takip ediyor.

197 yılından beri Türkiye’de ağız ve diş sağlığını korumak için gereken bilgi ve yenilikleri kamuoyu ile paylaşan halkın ağız ve diş sağlığı düzeyinin yükselmesine katkıda bulunan bir oluşum..

Derneğin üyelerini diş hekimleri oluşturmakta. Üye diş hekimleri, bu misyona hizmet ediyor. Diş Dostu Derneği üyeleri  ile birlikte birçok sosyal sorumluluk projesi ve etkinlik düzenleyerek koruyucu bakımın önemini vurgulamaktalar ve hem aileleri hem de çocukları bu konuda eğitmektedirler. Bugüne kadar tüm Türkiye’de 500.00 den fazla çocuğa gerek okullarda gerekse farklı etkinliklerde eğitimler vermişler.

Dernek sağlık haftası sebebi ile F.M.V. Nişantaşı Özel Işık Okullarında anaokulu öğrencilerine ,sağlık ağızdan başlar bilinci ile ağız ve diş sağlığı eğitimi düzenledi.

Minikler, interaktif, eğlenerek deneyimleyerek günlük ağız ve diş sağlığı bakımının önemini kavradılar.  Öncelikle eğlenceli bir çizgi film seyrederek sevimli karakterler ile dişleri ile tanıştılar. Diş Dostu Derneği Başkanı Dt. Mıgır Gülezyan ve Dr. Oktay Dülger çocuklara doğru diş fırçalama tekniği deneyimleterek anlattılar. Çocuklar oyunlar oynayarak, doğru beslenmenin ağız ve diş sağlığındaki önemi konusunda bilinçlendiler.

Bu tür faydalı eğitimlerin artması dileği ile…

 

Print Friendly, PDF & Email

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir