Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 12 yorum

Kids Nook’ a Davetlisiniz

Kids Nook’ a Davetlisiniz
Sizi yeni keşfim olan ve çok hoşuma giden bir yerle tanıştırmak istiyorum : Kids Nook Kitabevi.

Daha bahçesine girdiğiniz de sizi kocaman bir ağaç ev karsılıyor ve iş de o an elinizden tutan çocuğunuzu kaybediyorsunuz bu mekanda:). Mesela Mirayı o ağaç evden çıkartmam resmen bir saatimi aldı benim.
Kitapevinin içerisi ise tam bir masal mekanı. Neredeyse her yayınevine ait tüm çocuk kitapları mevcut. Ingilizce kitapları Türkiye’de hiçbiryerde bulunamayacak kitaplar. İngilizce ve Anaokulu öğretmeni iki kardeşin Akatlarda açtığı bu mekan tam da benim hayalini kurduğum yer. Içeri girdiğinizde göreceksiniz bu yerde kitap okumayı sevmeyen çocuk bile kitap kurdu olur. Atölyeler bile masal ve hikaye merkezli hazırlanmış çünkü Kidsnook’ da.
Atölyelerin ilk 30 dakikası Türkçe veya İngilizce masal  anlatımı ile geçiyor. Masal anlatımı esnasında farklı materyal ve teknikler kullanılıyor. Masal anlatıcı sunumu esnasında tonlamalar, tekrar eden hareketler, kukla, kostüm, board book ya da mini sahneler kullanıyor. Zaman zaman projeksyon, ışıklandırma, ses, müzik gibi efektlerdende faydalanılıyor. Hazırlanan hikayeler anne çocukların yanı sıra okullar davet edilerek sınıflarada sunulabiliyor.Anlayacağınız çocuklara kitap sevgisi aşılamak için herşey düşünülmüş bu mekanda. Bu sene için hazırladıkları storytelling hikayeleri:
Kırmızı başlıklı kız (3-12 yaş)
Jack ve fasulye sırığı (3-12)
Peter pan (3-12)
Tikerbell( 3-12) ve
Çirkin ördek yavrusu (0-3)
ikinci yarıda ise masalın karakteri veya anafikri ile ilgili workshop yapılıyor.
Workshop seçenekleri ise t-shirt boyama, kurabiye yapma, çiçek dikme etkinliği yada elişi olarak değişmekte.


Mekanın ingiliz öğretmeni Elizabeth her yaş ile randevulu olarak yarım saatlik bire bir okuma yapabiliyor. Elizabeth çok pozitif ve olaya çok hakim bir öğretmen.

Mekanda bir de Kids cafe leri var. Organik masal menüler oluşturmuşlar bu cafe için. Orneğin hansel ve gretel menüsü tek porsiyonluk mini bir pasta ev ve yanına bir bardak günlük sütten oluşuyor. Menü ile birlikte masal da masanıza geliyor. Siz masalı okurken çocuğunuz afiyetle pasta evini yiyor.

Buraya yıllık Üyelik sistemi ile kaynak koçluğu ve myon digital kütüphane ( ipad uyumlu 7000 kitap) üyeliği yapıyorlar. Kitap okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırmada devamlılık ve takip esas olduğu için üyelik sistemi onlar için önemli. Üyelerine “well-loved books” kütüphane hizmeti de sunuyorlar.
Yeşil üyeliklerinde tüm etkinlikler ücretsiz. Bunu etkinlikleri düzenli takip edebilecek olanlara tavsiye ediyorlar. Bu üyeler ayrıca 2. el kitaplığına getireceği bir kitap ile ücretsiz değişim imkanından 1 yıl boyunca faydalanabilir.
Bu mekana bir kere gitmeniz sizin ve cocugunuzun mudavimi olmasina yeter gibi geliyor bana.

Kids nook un bizlere bir de süprüzi var. komirra okuyucularından iki kişiye workshoplarından birine ucretsiz katılma şansı veriyor.
Bunun için aşağıdaki hesapları takip etmeniz,çekilişi sosyal medyada ki hesaplarınızda (#komirradacekilisvar )duyurmanız ve bu postun altına mailinizi bırakmanız yeterli :

İnstagram: ozgekopuz
İnstagram: kidsnook
Facebook: komirra
Facebook: kidsnook
Twitter: ozgekopuz

İyi şanslar ve şimdiden iyi eğlenceler

Print Friendly, PDF & Email

12 Yorum

  1. ağaç ev süpermiş gerçekten 🙂
    keşiflerde üstüne yok Özgecim

  2. hadı bakalım , kıtapalrı cok severım Uzay da oyle,, finger cross :))

    Gamze Cihan Gökyıldız

    gamzecihan81@gmail.com

  3. Harika fikirlerin hayata geçirilmesi. Çocuk olmak istedim birden :).

Trackbacks/Pingbacks

  1. LÖSEV | Özge Kopuz - […] Nook Hakkında: TIK TIK Kids Nook Çocuk Kitabevi ve Masal Atölyesi, İngilizce ve Anaokulu Öğretmeni iki kız kardeşin […]

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir