Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 1 yorum

Kötü Kaş Yoktur, Long Time Beauty Vardır.

Kötü Kaş Yoktur, Long Time Beauty Vardır.

İnstagram da paylaştığım kaş fotoğrafımdan sonra çok soran oldu. Evet, kaşımı kıl tekniği ile doldurttum ve çok ama çok memnunum.

Hayatım boyunca doğru düzgün hiç kaş aldırtmadım. Çünkü yoktu:)

Bir ara çok heveslendim ama bu seferde örneklerde ki yapaylık beni çok soğuttu.

Daha sonra sevgili arkadaşım Meltem’i gördüm ve tamam dedim. Long Time Beauty’nin yolunu tuttum.

Bakalım kimmiş ve ne yapmış benim kaşlarıma Long Time Beauty.

10622875_10152801477821579_4234509343778905700_n

Komirra : Long Time Beauty ne zaman kuruldu ?

LTB : Long Time Beauty, Şubat 2014’te ilk salonunu Girne Kıbrıs’ta açtı. Markamızın yaratıcısı; halen turizm sektöründe Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapan, ancak aslen Estetisyen olan Mevhibe Cangil’dir. Şu anda Girne ve Etiler/Istanbul olmak üzere 2 şubemiz bulunuyor.

K : Long time Beauty’deki uygulamalar tam olarak nelerdir?

LTB : Salonumuzda Long Time Liner teknolojisi ile kalıcı makyaj uygulamaları yapıyoruz. LONG-TIME-LINER® Conture® Make-up , Almanya’da geliştirilmiş, en gelişmiş kozmetik mikro pigmentasyon tekniğidir. Yani, kaş, göz ve dudak hatlarınızı en doğal ve en sağlıklı şekilde belirginleştirmek ve ufak kusurları kapatmak için kullanılır.

Kaş : Kaşlarımız ifademizi belirlemede temel rol oynarlar. Zaman içinde ya da doğuştan kaşlarda seyreklik ya da şekil bozukluğu olabilir. Yüzünüze en uygun şekil ve renk belirlenerek sizin de onayınız ile bir ön çizim yapılır. Kıl tekniği uygulanarak, varolan kaşlarınızın arasına kaş şeklinde doğal çizimler yapılır. 15-20 gün sonrasında 2. bir rütuş uygulaması ile şekil ve renk sabitlenir, kaşlarınız son derece doğal bir görünüme kavuşur. Biz Long Time Beauty olarak 3. bir görüşme mutlaka yapıyoruz ve uygulamanın son halini görüp ve gerekiyorsa rutüş uyguluyoruz.

Göz: Kirpik dibine veya gözün alt çizgisine uygulanan ince, doğal hat sayesinde, kirpikleriniz daha sık görünür ve bakışlarınız derinlik kazanır. En çok tercih edilen uygulamalarımızdan biri eyeliner uygulaması, çünkü günlük hayatımızda hem vakit alan bir uygulama, hem iki göze aynı şekil ve kalınlıkta eyeliner çizmek güç hem de günün sonunda, akması, silinmesi, dökülmesi bizi zor durumda bırakıyor. Kalıcı eyeliner’ınız ile rahatça spor yapıp, yüzebilir veya duşa girebilirsiniz.

Dudak: Öncelikle cildinizin tonunu tamamlayan bir renk seçilir. Daha sonra Conture® Make-up ile dudak çizginiz belirgin hale getirilir. Ardından dudağın tümü ‘’Tonlama” tekniği ile sizin için seçilen rengi uygulayarak dudaklarınızın mükemmel bir görünüme kavuşması sağlanır.

K : Long Time Liner uygulamasının dövmeden bir farkı var mı?

LTB : Bu uygulamada dövmede kullanılandan daha ince, mikro kıl iğneleri kullanılır, ayrıca Long Time Liner’da kullandığımız boyalar dövmede olduğu gibi sentetik pigmentler içermez tamamen doğaldır. Bir de LTL, dövme kadar derine uygulanmaz cildin ilk tabakasının (epidermis) altına tatbik edilir.

K : Peki bu yöntem daha önce dövme yapılmış bir kaşa uygulanabiliyor mu?

LTB : Açıkçası bu, kaştan kaşa farkedebiliyor. Eğer yeni yapılmış, rengi hiç açılmamış bir dövme ise biz yapmamayı tercih ediyoruz, çünkü hoş durmuyor. Ancak önceden uygulanmış ve çok koyu olmayan bir dövme var ise kamuflaj uygulaması ile dövmeyi kısmen soldurulabiliniyor.

K: Uygulamanın ömrü ne kadar, uzun süre kalıcı mı?

LTB : Kişinin cilt yapısına bağlı olmak ile beraber, kaş için uygulama ortalama 1,5 -2 sene ciltte kalıcığını muhafaza eder. Eyeliner ve dudak uygulamasının kalıcılığı ortalama 4 yıldır.

K : Long Time Liner kimlere uygulanabilir, isteyen herkes yaptırabililir mi?

LTB : Kullandığımız boyaların hepsi doğaldır, alerji testinden geçmiştir ve anti bakteriyeldir. Bu nedenle kaş, göz ya da dudaklarında daha belirgin bir görünüm isteyenler, kozmetik ürünlere alerjiisi olanlar, hamileler, kemoterapi, radyoterapi tedavisi yaptıranlar bu uygulamadan faydalanabilirler.

K : Uygulamadan önce ya da sonra dikkat edilmesi gereken noktalar var mı?

LTB : Uygulamadan önce 3-4 gün alkol alınmamasını rica ediyoruz. Uygulama yapıldığı gün ise işlem yapılan bölgeye makyaj yapılmaması, ellerin ya da herhangi bir kozmetiğin temas etmemesi hijyen açısından önemli.

sayfa01

K : Peki Long Time Beauty’nin farkı nedir, sizi diğerlerinden farklı kılan nedir?

LTB : Bizim en büyük farkımız, sunduğumuz profesyonel yaklaşım. En önemli motivasyonumuz koşulsuz müşteri memnuniyetidir. Müşterilerimize, her zaman duymak istediklerinden çok yapabileceğimiz kadarını anlatıyoruz, onların taleplerine her zaman öncelik veriyoruz.

Her zaman markamızın patentli ürünlerini kullanıyoruz ve kendimizi geliştirmek için eğitime önem veriyoruz. Yaptığımız işi çok seviyoruz ve en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz.

K : Long Time Beauty’de kalıcı makyaj dışında farklı uygulamalar da yapılacak mı?

LTB : Evet böyle bir planımız var. Cilt bakımı ile ilgili alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Ancak henüz hazırlık aşamasındayız, en kısa zamanda hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Teşekkürler.

 

Randevu ve bilgi için

Long Time Beauty Telefon 531 218 9409

Adres : Akatlar Mah. Zeytinoğlu Cad. Arzu 2 Apt. Kat:7 Da:36 Etiler/IStanbul

Instagram: longtime_beauty

Mail : infolongtimebeauty@gmail.com

sayfa02

Print Friendly, PDF & Email

1 Yorum

  1. Merhaba.. Kıl tekniğinin fiyatları ne kadar?

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir