Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 0 yorum

Mor Saçlı Diyetisyen- Banu Kazanç

Mor Saçlı Diyetisyen- Banu Kazanç

Diyet, bu zamana kadar neredeyse tüm kadınların pek eğlenceli olmasa da, ona hep doğru olanı göstermeye çalışan en yakın arkadaşlarına benzer. Aslında aç kalmak değildir bence, bulunduğunuz dönemde sizin için ne gerekliyse onu yemektir. Banu Kazanç’ ta tam olarak; şok diyetlerin zararını, zayıflamak isteyenlerin ayda en fazla kaç kilo vermesi gerektiğini, elden ele geçen diyet listeleriyle kilo verilmesinin sağılığı tehlikeye attığı, hamilelik surecinde olanlara, doğum sonrası kilo vermek isteyenlere diyetisyen eşliğinde beslenme programı uygulanması gerektiğini anlatıyor bizlere. Bir de benim duymayı en çok sevdiğim yöntemi var kendisinin, “hep obur diyeti”.

Kilo vermemiz için her şeyden yememiz gerektiğini savunuyor Banu Kaazanç ,önemli olan ise “ne kadar ve ne zaman yiyeceğiniz”olmalıdır diyor.İşin sırrı ise dengelemek,porsiyon ölçüsünü kontrol etmek…

image_00019

Buarada size biraz Banu Kazanç’ tan bahsedeyim, hemen her kesimden, kadın, erkek, çocuk, olmak üzere her yaştan, iş dünyası, sanat dünyasından ünlüler ve siyasetçilerin de yer aldığı geniş ve sosyal yapıda gruplara sağlıklı beslenme konusunda, danışanlarında bugüne kadar edindiği deneyimleri aktararak, onların bilinçlenmelerini hedefliyor.

image_00002

Diyet yapmak işkence yapmak değildir: Aç kalarak bu işin altından kalkamazsınız diyor diyetisyenimiz, hatta belki de aranızda acıktığı için birilerinin kalbini kırmış olanlar bile vardır. Bu tarz durumlardan kaçınmak için, listenizdeki malzemeleri alarak, kendinize renkli salata tabakları hazırlayarak diyetinizi eğlenceli hale getirmelisiniz.

Şekeri Tadında Bırakmak Gerekir: Tükettiğiniz şeker miktarını azaltmak için, bazı tatlı sebzeleri yemek, diyetinize fazla protein eklemek, gibi yöntemler deneyebilir. Tarçın, zencefil, Hindistan cevizi gibi baharatlar ile dildeki tat tomurcuklarını kandırabilirsiniz.

Günde en az 2 litre su içilmelidir: Böbreklerin görevini yerine getirebilmesi ve dolayısıyla vücuttaki yağ miktarının dengeli olabilmesi için bol su tüketilmelidir. Yani günde 8-10 bardak su içmek, suyun sindirime olan katkısından dolayı, kilo vermeye yardımcı olur.

Bir de sizlere Banu Kazanç’ın kitaplarında bahsettiği, kadınların beslenmeleri konusunda en savunmasız kaldığı iki durumdan bahsedeceğim. Bunlardan biri, gece atıştırmaları, geceleyin gelen bir şeyler yeme hissini bastırmak için, o saatte bir şeyler atıştırmak yerine sıcak bitkisel çay içmeyi alışkanlık haline getirin. Yatağa dolu bir mideyle girmek, kilo almanızın bir diğer nedenidir. Ancak gerçekten bir şeyler yeme ihtiyacınız var ise, bir bardak süt veya bir avuç badem veya bir adet küçük boy muz tüketebilirsiniz.

İkinci durum ise duygusal açlık, biz kadınlar kendimizi duygusal anlamda iyi hissetmediğimiz anda yemeğe saldırırız 🙂 Buna önlem olarak ise, yeme dürtüsü geldiğinde buzdolabına yönelmek yerine, farklı hobilere yönelmek, yemeğinizi yerken yavaş yemek, aşırı karbonhidratlı ürünleri buzdolabında bulundurmamak, kendinize ”Gerçekten açlık hissediyor muyum?” gibi sorular sormak gibi yöntemler uygulayabilirsiniz.

Unutmayın ki kilo vermekten önce, sağlıklı beslenmeyi hedef edinin, zaten bu hedefin etkileri bir süre sonra dış görünüşünüze de yansıyacaktır.

#morsaclidiyetisyen #yiyerekzayiflayin #hepoburdiyeti #banukazanc @banukazanc

image_00010
image_00040

Print Friendly, PDF & Email

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir