Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 1 yorum

Okul Öncesi Dönem (3-6 yaş için) En iyi Seri Kitap Listesi top 10

Okul Öncesi Dönem (3-6 yaş için) En iyi Seri Kitap Listesi top 10

Kidsnook sizin için seçti!

 

k1Mikado Ravensburger – Minikler serisi

Kitaplarla haşır neşir olan çocuğunuz aynı zamanda gerçek ve önemli bilgiler de öğrensin diyorsanız bu seri mükemmel. Kalın kapak sayfalar ve kapakçıklarla çocuklar rahatça tutabiliyor, eğlenirken öğreniyorlar. Çizimler ve çizimlerdeki detaylar bir harika. Almanyada ödül almış bu seriyi çocuğunuz için tamamlamalısınız.3-5 yaş arası için ideal.

k2Mandolin yayınları -Koyun Russel- Koyun Russel Kayıp Hazine

Harika ilüstrasyonu ile dikkat çeken sempatik koyun russel bu yaş grubu çocuklar tarafından da çok seviliyor. Serinin 2 kitabı var. Özellikle Uyku öncesi rutini için çok uygun bir tercih. 3-5 yaş arası ideal.

k3Yky –Üç kedi bir dilek- Üç kedi Bir Canavar

Sevgili Sara Şahinkanatın “sıcacık bir dostluk” üzerine kurguladığı iki kitabıda miniklerin favorisi. İlüstrasyonları Ayşe İnan Alicana ait bu kitaplar her çocuğun kütüphanesinde bulunmalı.3-5 yaş arası ideal
k4

Mikado Meslekler serisi

3-6 yaş arasında çocuklar artık yaşadıkları çevre ve toplumla da ilişki içerisine girer ve toplumsal rollerin önemini bu dönemde öğrenirler, bu kitap serisi ile meslekler hakkında detaylı bilgiye eğlenceli şekilde ulaşmak mümkün..2-6 yaş arası ideal.

 

k5

İşBankası yayınları – Sakar Cadı Vini

Okuyunca çocukların yüzünde muzip bir gülümseme, şaşkın bir bakış ve eğlence olsun derseniz Sakar Cadı Vini gönlünüzde taht kurabilir, daha çok 5-6 yaş için öneriyoruz.

k6Uçan fil yayınları – Maisy

Yurtdışında çok popüler serilerden biri olan Maisy serisi kısa bir süre önce Türkçeye de çevrildi. 3 boyutlu sayfaları ve açılıp kapanan pencereleri ile çocukların okuma alışkanlığı edinmesini kolaylaştıracak gibi.

 

k7

Kır Çiçeği yayınları- Küçük ayı Büyük ayı serisi

Andersen ödüllü bu 4 kitap anne ve yavru arasındaki o özel bağın nasıl kurulduğunu, ebeveynin çocuğun hayatındaki rolünün nasıl olduğuna ışık tutuyor. 2 yaştan itibaren çocuklarınıza rahatlıkla okuyacağınız bu seri kütüphanenizde baş tacı olacak.

k8Tübitak- Pipkin serisi

Tübitak kitapları toplatılmadan kütüphanenizde yerini alması gereken serilerden biride bu sevimli penguenler. Serinin 4 kitabı bulunuyor. 2 yaştan itibaren çok ideal.

  • Bir milyon ne kadar büyük?
  • Deniz ne kadar derin
  • Gökyüzü ne kadar yüksek
  • Bebekler nereden gelir?

k9Final Kültür- Bil bakalım bu kim

Broşür gibi her sayfa açıldığında önce solucan sandığınız bir hayvan aslında bir kurbağanın dili oluveriyor. Hikayenin sonunda hangi hayvanlar karşılaşacağınızı tahmin etmek imkansız. Bu eğlenceli seriyi atlamayın. 2 yaştan itibaren keyifle okunur.

k10Mandolin yayınları – Gürültücü güven

Güven harika bir çocuk, ve ablası da öyle, yeni çıkan bu seri ile bir çok şeyi hayırdemeden, parmak sallamadan çocukların nasıl öğrendiğini görünce şaşıracaksınız.3 yaştan itibaren ideal.

Print Friendly, PDF & Email

1 Yorum

  1. Mrb. Ben çok iyi bit okul öncesi yardımcı kaynak kitap seti arıyorum. Önerebileceğiniz bir yayın olursa sevinirim. Teşekkürler

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir