Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Hakkımda

Çocukluk yıllarımdan itibaren kendimi iddialı duruşmaların başarılı genç kadını olarak hayal ederken, hayattaki en büyük mutluluğu Yade, Asım ve Mira’nın annesi olarak yaşabileceğimi düşünemezdim…Hayattaki en büyük aşkımla evlenerek hayatımda farklı pencere açarken oysaki en büyük değişimi çocuklarıma yaşadım… Mutluluk ve huzurun bir arada ilerlediği bu macerada yaşadıklarımı paylaşmak, benzer heyecan ve beklentisi olan kişilere yol haritası çizmek ve fikir alışverişinde bulunabilmek için blog yazmaya başladım.

Hayattaki hedeflerini gerçekleştirebilmek için azimle çalışmanın gerekliliğine inan biri olarak Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Uzun saatler süren vize ve final çalışmalarının ardından bir avukat olarak mezun odum. Yeniliklerle tanışıp yeni bir dünyayı keşfettiğim bir yıllık Amerika macerasından sonra büyük bir hayranlık beslediğim eşim, Ziya ile evlendim ve kendi adımı taşıyan hukuk büromu açtım.

Hayatın sunduğu güzelliklerle yaşamımı sürerken hayatımıza bir bebek ile farklı bir sayfa açmaya karar verdik… Aslında tam anlamıyla bir aile olmak istedik… İki enjekte ve üç tüp bebek denemesinden sonra ilk kızım Mira dünyaya geldi. Sonrasında ise yine tüp bebek ile Yade ve Asım dünyaya geldi. 22 ay içinde 3 çocuk sahibi harika bir aile olduk. Hiç bir zaman ben en mükemmel anne oldum diyemem, ama anne olmak için yaşadığım tüm zorlukları, çok istediğimiz birşeye kavuşmanın verdiği heyecanla ve sevinçle geride bıraktım.

Her yeni gün çocuklardan, okuduklarımdan, yaşadıklarımdan yani yaşamdan yeni şeyler öğreniyorum. İstiyorum ki bu öğrendiklerimi herkese aktarabileyim. Hayatın içinde, çalışan ve 3 çocuklu klasik bir Türk ailesinin hikayesine, en doğru bilgiyi ve en içten duyguyu paylaşmak için yazdığım bloğuma hoş geldiniz:)

Özge…

Özge Kopuz

Özge Kopuz