Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 1 yorum

Paşam da paşam :)

Bizim evde bir süredir komik bir muhabbet dönüp duruyor : Paşam da paşam : )
1 senedir bizimle yaşayan yardımcımıza , bebeklerin ikiz olduğunu öğrendiğimde ”  sanırım doğum olunca kaçarsın Mira’ nın üstüne ikizler geliyor” dedim. Açıkça bana ” erkek ise kaçmam abla ama kız ise bilemem” dedi. Önce şaka sandım ama hamileliğim boyunca ev de sürekli paşa geliyor,paşa geliyor muhabbetleri dönünce baktım bizim ablamız tam bir erkek çocuk delisi.
Nitekim 9 ay böyle geçip bizim paşa geldi. Çok küçük doğmamasına rağmen ilk zamanlar çok kilo kaybettiğinden zor geçiyordu. Ama ablamız sanki kendi çocuğu gibi onlarla öyle güzel ilgileniyordu ki daha ilk ay anne sütü ile Asım’a 2 kg , Yade’ye 1,5 kilo aldırmayı başardı sağolsun.( Biberonla annesütü veriyoruz da)
Baktım bizim abla erkek çocuğunu bir dakika yalnız bırakamıyor, gece bile ben kalkarım bakarım abla diyor hatta haftalık izin için ortalığı yıkıcak kız izne çıkmıyor. Her hafta ” Bu hafta ne gün izne çıkacaksın soruma ” Ben bu hafta çıkmıyacağım abla Asım’ı bırakmayayım” diyor.
Bu durum iyi mi kötü mü anlamadım valla. Bir yandan bakıcınızın bebeğinize kendi bebeği gibi sahip çıkması ve onu sevmesi çok güzel ve güvenli geliyor.
Öbür taraftan eeee bunun bir de ikizi var, zaman geçtikçe aynı ilgiyi Yade ye göstermedimi ve Yadecik de bunu hissettimi hiç hoş değil.
Ne yapsam bilemedim .
Ama şunu fark ettim ki  okumuş olsun ya da olmasın bizim gibi ataerkil aile düzeni olan ailelerde ciddi bir erkek çocuk fenomeni var.
İlk Miraya hamile iken çok erkek hissetmiştim. Kayınvalidem ” kızııımmm Allah sevdiği kuluna ilk bebeği kız verirmiş inşallah kız olur ” demişti.
Çocuğum olunca neden böyle dediğini anladım.
Şimdi hem kızım hem erkek evladım var. Umarım kız-erkek demeden hepsi hayırlı evlatlar olurlar.
Ablamızda bu işin kızı erkeği olmadığını farkeder zamanla .

Print Friendly, PDF & Email

1 Yorum

  1. Severek baktigi icin sorun yok canim..nizim.ablada ailecek atahansiz yasayamiyor bazen atahan evci cikiyor ablalarda kaliyor…guven cok onemli gerxcekten…

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir