Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 0 yorum

Pelin Kaya Nam-ı Diğer Moda ve Sosyete İle Çocuk Modası Üzerine…

Pelin Kaya Nam-ı Diğer Moda ve Sosyete İle Çocuk Modası Üzerine…

Bence moda dünyasının en tatlı, en cana yakın kişisidir Pelin. Her zaman o gülen koca gözleri ile  bakar size. İşinde de en iyisidir. Tüm moda dünyasını bilir. Bunun yanında da çok iyi bir annedir. Bende kendisi ile çocuk modası ve kendi tercihleri ile ilgili küçük bir söyleşi yaptım.

İşte size Pelin Kaya namı diğer Moda ve Sosyete‘nin gözünden çocuk modası…

988876_10153019850836579_8268978803555232412_n

Çocuk modası diye bir şey var mıdır?

Evet var ama çok şükür trendlerin belirgin olmadığı bir moda bu. Ana hatlarıyla çocuğa yakışan, proper denilen temiz ve net giyim tarzı hala kendini koruyor.

Kızınıza en çok hangi kıyafetler alırsınız? Hangi markalar?

Kızıma en çok tayt ve tişört alıyorum. Her renkten pamuklu taytlar ve tişörtler en büyük kurtarıcılarım. Çocuğun şık olmasının yanısıra rahat hareket edebilmesine , rahat hareket ederken terlememesine önem gösteriyorum. Tercihim markalar Liu jo, Burberry, Ralph lauren ve Gap oluyor.

Kızınızın gardolabında hayat kurtarıcı 3 parça?

Bir üstte cevap verdiğim gibi taytlar ve tişörtler en büyük kurtarıcılarım.

Çocuklarda topuklu ayakkabı konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bu soruya şiddetle karşıyım demek gerekiyor biliyorum ama şayet süslü bir kız çocuğunuz varsa öyle karşıyım demekle olmuyor. Çocuk bir şekilde favori çizgi karakterlerinden esinleniyor. Arkadaşları, reklamlar, ipad ‘deki oyunlar hepsi güçlü bir etkileşim yaratıyor. O kadar karşı gelmeme rağmen frozen karakterlerinden Elsa ‘nın topuklu ayakkabılarından aldım. Gerçi sadece Elsa kostümünü giydiğinde topuklulara izin veriyorum ama giyiyor mu evet giyiyor 🙂

Son zamanlarda çok trend olan Anne&Kız kombinleri ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?

Yakıştıranları sosyal medyada görüyorum ve çok hoşuma gidiyor. Bazen biz de ana-kız aynı trençkotlarımız ve aynı tarz spor ayakkabılarımızla bir örnek giyiniyoruz. 

Kızınızın herzaman en sevdiği renkleri giyinmek istemesi gibi bir tutumu oluyor mu? Oluyorsa bunu nasıl kırmaya çalışıyorsunuz?

Kızım kıyafet seçme konusunda ısrarcı ama aynı zamanda mantıklı bir açıklama yapıldığında dinlemesini de biliyor. Bu konuda 4 yaşlarında çok sıkıntı çektik ama artık o da beni tanıyor ben de onu. Beş yaşından itibaren giyeceklerini önce bana soruyor, onayımı alıyor ve öyle giyiniyor. 

Kızınızın kıyafetlerinde özel bir kumaş tercihiniz olur mu? %100 pamuk vs gibi…

Bu konuda epey hassasım. Pamuklu kumaşlar her zaman tercihim ama illaki organik olsun diye bir ısrarım yok. Sentetik kumaşlardan asla almıyorum. Bir de önü baskılı tişörtler yasaklı listemdeler.

Sizce bebek ve çocukların, rahat ve huzurlu olabilmesi için ne tarz kıyafetler giymeleri gerekiyor?

Her zaman mevsimine göre taytlar ve pamuklu tişörtler çocukların rahat hareket edebilmesi için en uygun ikili. Çocuklar hareketli ve enerjik. Üşümekten ziyade terledikleri zaman hastalanıyorlar. O yüzden yüzde yüz pamukludan asla vazgeçmem. Elbise altına külotlu çoraplar da kurtarıcılarımdan. Aynı şey yaz ayı için de geçerli. Sanırım ben bir %100 pamuklu hastası anneyim 🙂

10430481_10153024430501579_5956793968100422833_n

Print Friendly, PDF & Email

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir