Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 0 yorum

Sezin’in Hamile Günlüğü

Sezin’in Hamile Günlüğü

17.07.2015-CUMARTESİ

Minik Kelebeğim,
Bugün bayram… Ve biz her bayramda olduğu gibi hazırlandık. Deden ve babaannenle güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra büyük babaanneni ziyarete gittik. Büyük babaannen; dedeni, babaanneni, kıymetli torunu olan babanı, hatta aynı evde yaşadığı oğlu Naci amcanı yine hatırlamıyor, sessiz köşesinde gülümseyerek herkesi hoş tutmaya çalışıyordu. Ona kendimizi hatırlatıp torununun bir bebeği olacağını söylediğimizde 5 dakika sonra unutmak üzere de olsa ne kadar mutlu olduğunu ve heyecanlandığını sana anlatamam.
Bugünün senin için tek anlamı içimde de olsa geçirdiğin ilk bayram olması değil sadece. Aynı zamanda bugün ilk bayram harçlığını aldın meleğim. ☺ Naci amcan ilk bayram harçlığını yanımıza geldiğinde sana vermem için bana teslime etti. Hiç merak etme, tüm hatıraların anne korumasında. ☺
Daha nice güzel bayramlarımız olacak miniğim… Senden sonraki her gün zaten bayram olacak!
Seni seviyorum, çok seviyorum…

Annen

IMG_6300

 

24.07.2015-CUMA

Merhaba miniminnacık bebeğim,

Bugün seni ilk kez ultrasonda gördük, pardon pardon seni değil keseni gördük. 🙂 Doğum doktorumuza da Maslak Acıbadem Hastanesi’nden Dr. Esra Özbaşlı olarak karar verdik. O kadar tatlı ve pozitif bir doktorun var ki… Üstelik kendisi de hamile (merak etme eylülde doğum yapıp 3 hafta sonra geri dönecek . İki hafta sonra kan tahlillerimizi götürüp kalp atışını duyacağız inşallah!

 

Doktorun 8 ay önceden folik asit almaya başlayacak kadar tedbirli olmama rağmen hamilelik öncesi hiçbir tetkik yaptırma gereği duymadığımı öğrendiğinde çok şaşırdı. Bence daha kimse seninle benim bazı özel yöntemlerle haberleştiğimizi bilmiyor.

 

Ultrasonda seni ilk olarak sağ tarafımda arayan doktoruna “Sağda değil, solda!” dediğimde doktorunun yüzündeki ifadeyi görmeni gerçekten çok isterdim. O kadar emindim ki solda olduğundan… Çünkü sen anneyi kırmayıp tatlı tatlı sinyaller göndermiştin tam da bulunduğun yerden.  Görüntüyü sola yönlendirdiğimizde işte oracıkta duruyordun.          Doktorun 4.5 haftalık bir bebek için görmeyi beklediğinden çok daha fazlasını gördüğünü söyledi.

Şimdi tatil zamanı… İki gün sonra önce Bodrum!a daha sonra da Didim’e gidiyoruz. İlk yolculuğuna hazır mısın kelebek?

Not: Bu arada Beta HCG değerimiz 2018 olmuş.  Beklenen yükseliş devam ediyor. (Aferin sana! 🙂

 

Annen

 

Merhaba Kelebeğim,

Bugün beni çok korkuttun.  Önce 1-2 damla pembe renkte başlayan kanamam sonrasında koyu bordo bir renk aldı. Tabi hemen Esra hanımı aradık. Düşük kanamasının kırmızı ve regl kanaması gibi olduğunu, yine de ultrasonda bakılması gerektiğini söyledi. Bodrum Acıbadem Hastanesi’nden Dr. Aybala Akıl’a gittik hemen. Nazlı teyzen ve Serdar amcan da yalnız bırakmadı bizi. Çok kıymetlisin çooookkkk!

Ateş böceği gibi yanıp sönen kalp atışlarını ilk görüşümüz de bugün oldu. Daha sesini duyamadık ama baban da ben de içimizde bir yerlerde pıt pıt kalp atışlarını hissettik. Sıcak, yorgunluk ve susuzlukmuş bizi üzen şeyin sebebi. Şimdi yatağıma uzandım, suyumu içip dinleniyorum. Sen de dinlen, yorma kendini. Yapacak çok şeyimiz var, iyi bak kendine minnoş.

Not: 2 mm olmuşşun tek taş yüzüğümün pırlantası, çok büyüdün çooookkkk 🙂

Annen

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir