Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 0 yorum

SİRKE GİREN EVE ŞİFA GİRER

SİRKE GİREN EVE ŞİFA GİRER

Merhaba;

Her birimiz okuduklarımızdan sirkenin ne kadar mucizevi özellikleri olduğunu biliriz. Bende epeydir sirke konusunda pek çok içerik okudum. Elimizde bir kaynak olsun diye bizler için toparlamak istedim.

Sirke vücudumuzun içine ayrı dışına ayrı güzellik katan, evimizin pek çok yerinde hijyen için kullanılan bir şifacı denilebilir. Yüz yıllardır süre gelen reçetelerde ilk başta olan sirkenin benim aklımda kalan bilgiler

Elma sirkesi doğal bir üründür. Sirke elma suyunun fermante edilmesi ile elde edilir. Elma sirkesi kullanarak evinizde ve günlük yaşantınızda doğal olmayan kimyasal ürünlerin kullanımını azaltabiliriz.

Apple-cider-vinegar

* Elma sirkesini kullanarak dişteki lekelerin yok edilmesi için, dişlerinizi elma sirkesi ile fırçalayın ve ağzınızı su ile çalkalayın.

* Güneş yanıkları için banyo da duş yaparken bir kaba suyun içine bir fincan elma sirkesi ekleyin ve 10 dakika bekletin vücudunuza dökün. Vücuttaki yanıklık hissinin azaldığını hatta yok olduğunu göreceksiniz.

* Yorgun el ve ayaklarınız için elma sirkesi ile masaj yaparsanız rahatlatıcı faydası kadar cildinizde de etkisini görürsünüz.

* Doğal elma sirkesi cildinizin pH dengesini düzenlemeye yardımcı olur. Kullandığınız yüz toniğimiz
yerine, 1 ölçü elma sirkesi, 2 ölçü su ile karıştırın ve bu karışımı bir pamukla yüzünüze sürün. Bu kürü akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra kullanabileceğiniz gibi sabahta nemlendirici olarak uygulayabilirsiniz.

* İlaveten yukarıda yazmış olduğum reçete ile yüz lekelerinin veya sivilce izlerinin hafiflemesi için kullanabileceğiniz gibi, lekelerin üzerine parmak ucunuzla elma sirkesi sürüp, yıkamadan ve silmeden yatabilirsiniz.

* Kişisel sağlığımız ve bakımımıza ilaveten Elma Sirkesi tuvaletlerin, banyoların hijyeni ve temizlenmesinde kullanılabilir. Elma sirkesini yatmadan evvel banyonuza ve klozetinizin içerisine dökün ve yıkamadan, suyunu çekmeden bir gece bekletin. Sabah kalktığında yıkayın ve suyu çekin.

* Elma sirkesini bulaşık makinelerinin deterjan gözüne koyarak kullanabileceğiniz gibi parlatıcı kısmına koyarak da faydalanabilirsiniz.

* Son olarak 1 ölçü elma sirkesi, 1 ölçü su karışımı ile fırınınızın içini, mutfak tezgahınızı, cam ve ayna temizliği hem hijyenik hem de parlak bir şekilde yapılabilirsiniz.

Benim okuduklarımdan ve uyguladıklarımdan bir kısmını sizlerle paylaştım. Faydası saymakla bitmeyen Sirke ile ilgili sizlerin bildiği püf noktaları varsa bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim.

Sevgiler

Print Friendly, PDF & Email

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir