Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 0 yorum

THASSOS

THASSOS

Aslında hiç düşüncemizde yoktu Thassos tatili. Ben Avrupa planları yapıyorken bir baktım kardeşimin peşine takılmışız ve Yunanistandayız.

IMG_5521

 

Thassos hem Türkiyeden uzaklaşmak isteyip hem de çok uzağa gitmek istemeyenler için en iyi adres. Otomobil ile seyehat etmek özelliklede çocuklu tatil isteyenler için kesinlikle önerilebilir. Oldukça ucuz olmasıda başka bir artısı.

İstanbuldan otomobilinize atlıyorsunuz Trakyada köy kahvaltınızı yapıp Thassos feribotuna binip limana geliyorsunuz. Dönüşte ise Edirne Özcanlar Köfte de köfte yemeyi unutmayın derim.

İstanbul Thassos arası 7 saat.


IMG_5523

Biz feribottan indikten sonra 15 dakikalık bir araba yolculuğu yaparak otelimizin olduğu Golden Beach bölgesine geldik. Aslına bakarsanız Thasos da tek önereceğim otel Makryammos  ama malesef yer olmadığı için biz başka bir oteli tercih ettik.


IMG_5581

Burada ki oteller konusunda çok bir beklentiye girmeseniz iyi olur. Çoğu butik otel diye geçiyor. Hani butik otel deyince aklınıza ne gelir? Benim Alaçatı butik otelleri tarzı yerler geliyor valla, ama hiç beklentinizi yükseltmeyin çünkü oteller malesef çok iyi değil. Şöyle söyliyeyim bizim kaldığımız oda suit oda idi ve resmen banyo alırken duşa sığılmıyordu:))

IMG_5820

Ada da yapılacak en güzel şey yemek yemek, içmek ve dinlenmek. Bir gece hayatı var denilemez. Benim gibi deniz ürünleri seven ve ciddi anlamda uykuya ve dinlenmeye ihtiyacınız var ise tam yeri.

IMG_5538

Gezilecek yerlere gelirsek;

ALİKİ BEACH

Ada etrafında çok güzel koylar var. Aliki ise bunlardan biri.

Burada ki beach lerden de çok büyük beklentiniz olmasın. Öyle müzik, dans tarzı değil. Güzel bir deniz ve kum o kadar. Aliki Beach de yan yana restaurantlarda öyle yemeği yiyebilirsiniz. Kalamar ve güveçte musakka deneyin derim. Denize girmek için en ideal yer bence burası. Fonda küçük Emrah çalmasalar daha iyi olabilirdi tabi ama neyse:)

IMG_5576

GOLDEN BEACH

Aliki Beach daha güzel olmasına rağmen ” hani plajda oturdum bir mohito yudumlayım ”deseniz malesef bulmak zor. GoldenBeach bu anlamda daha çok seçenek barındırıyor. Daha büyük ve kalabalık.

IMG_5610

 

MARBLE BEACH

Aman ha gitmeyin. ilk resimlerini gördüğümde çarpıldım buraya. Bembeyaz taşlar, masmavi bir deniz. Lakin o yol ahh o yol. Nerde ise 40 dakika berbat , taşlı bir yoldan gittik. Araba bile yola dayanamadı ön camımız içeri iniverdi. Vardığımızda ne görelim tuvalet yok, cafe yok ve her yer çöp içinde. Anlıyacağınız bakir ve doğal olayını abartmışlar. 10 dakika durduk ve resmen kaçtık.

IMG_5673

MAKRYAMOS BEACH

En başta da dediğim gibi benim favorim burası. Orada bir Gazeboya yerleşeceksiniz ve tatilin tadını çıkaracaksınız. Tek kötü tarafı burada da yemekler çok kötü.

KAZAVİTİ DAĞ KÖYÜ

Şirin, otantik bir köy. Zamanınız var ise uğrayın derim.

GİOLA

Yine taşlı bir yol, yine 20 dakika dağ bayır bir yürüyüş. Ancak bu sefer sizi karşılayan doğal deniz havuzu bence oldukça ilginç. Uzun zaman geçiremeyeceğiniz bir yer ama bence özellikle güneş tepede iken burayı görün.

Ve tatil biter açıkçası Thassos çok benim tatil anlayışıma uygun bir yer değil. Ama 2,5 senenin sonunda çocuksuz bir  tatil yinede çok güzeldi:)

IMG_5646

 

Print Friendly, PDF & Email

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir