Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

| 10 yorum

Tüp Bebek

Tüp Bebek

 

Uzun zamandır beni çok rahatsız eden bir durum var. Tüp bebek tedavisi görenler iyi bilir devlet 2010 yılında kanunda bazı değişiklikler yaparak artık tüp bebek tedavisinde empriyo yerleştirme adetini bire düşürdü. Ancak 2. denemeniz sonunda 2 tane koyabiliyorlar. Bu şu demek tutma şansınız gittikçe azalıyor. Bu kadar da değil maddi olanağınız yoksa ve belirli şartlara uygunsanız iki denemeye kadar devlet karşılıyor sonrası yok. Bence devletin yaptığı en saçma şeydi bu kanun. Yani sen nasıl olurda maddi olanağı olmayan bir kadının annelik duygusunu tatmasını bu şekilde engellersin ki Para uğruna ( tüp bebek tedavisinde her bir deneme yaklaşık 4,5 milyon civarı)

Bu durum beni o kadar çok rahatsız ediyordu ki bu konuda girişimlere bile başladım. Hem kanunda değişiklik yapmak için hem de tüp bebek sahibi olmak istiyip de maddi olanaksızlıklar yüzünden deneyemiyenler için bir Dernek kurmaya karar verdim.

Ziya ile konuştuğum da sağolsun beni çok destekledi. ” Biz şanslıyız ki sen istediğin müddetçe istediğin kadar deneyebilirdik Özge. Bir kişiye bile ulaşsan, bir kişiyi bile anne yapabilirsen helal olsun arkandayım” demesi ile ben bu işe hız verdim. Aaaaa yapabilirim yapamam bilmiyorum çünkü bu işler Türkiye de ciddi zor işler daha en başında olmama rağmen bir çok bürokratik işlemle karşı karşıyayım.

Ben tam bunlarla uğraşırken bugün tüm gazetelere bir haber düştü. ” Devlet, Acıbadem Hastanesi ile ortaklaşa maddi olanağı olmayan 2500 aileye tüp bebek tedavisi uygulayacakmış.

Valla o 2500 kişi hükümet yandaşlarından seçilecek olsada, burada gerek hastanenin gerek hükümetin büyük çıkarıda olsa ben bu habere çok ama çok sevindim.  Keşke bu örnek olsa da her siyasi parti bir hastane ile anlaşsa böyle bir şey yapsa.

Ben anne olamama korkusunu yaşayan bir kadın olarak şunu çok net söyleyebilirim ki bu duygunun hiç bir görüşle, çıkarlarla ilgisi yok. Anne olamıyacağımı düşündüğüm günler biri bana anne olacaksın ama dediğinde sonunu istediğinizle doldurun ben yapmaya hazırdım.

Maddi olanağınız yoksa çok çocuk yapmayın ama maddi olanağınız yok diye hiç annelik duygusunu yaşamamayı ben kabul edemiyorum. Kimse kurura bakmasın. İnşallah bu girişim herkese örnek olur. Tüm Türkiye deki Tüp bebek merkezleri iş birliğine girer de Anne olmak isteyen her kadın o bebek kokusu ile uyuma keyfini tadar.
Buarada bilmiyenler için 4. tüp bebek denemem başarılı. Hamileyimmmmmm:)))
Kafanızı şişirdim:)
Teşekkürler

Print Friendly, PDF & Email

10 Yorum

 1. Hamilelik haberinize sevindim. Allahım hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin. Yukarıda yazdıklarınızın her bir satırına katılıyorum. Çok haklısınız, parası olanın her türlü imkandan yararlanması olmayanın boynunu büküp pekçok şeyi siğneye çekmesi kabul edilemez geliyor bana ki, bu çok önemli bir konu ANNELİK!.. Allah insanın içine birazcık vicdan versin gerçekten. Tecavüze uğrayana DOĞUR, ama daha hiç anneliği tadamayana ise; iki deneme SANA ÇOK BİLE der gibi olmuş, son derece ilginç. Konuyu dile getirdiğiniz için teşekkürler.

 2. Sabah bende izledim bu haberi ve çok sevindim
  İnşallah anne olmayı isteyen her kadın birgn bu duyguyu tadar

  2.ye mi hamilesin anlamadım ben 😀

 3. Öncelikle hamileliğiniz hayırlı olsun ins saglikla kucağınıza alırsınız:) yazdiklarinizada sonuna kadar katılıyorum isteyen herkesin anne olmaya hakkı var maddi imkansızlıklar yüzünden mahrum kalmamalı kimse

 4. Hayırlu uğurlu olsun.Çok sevindim inanın.Benim de abim 18 seneden sonra 3.tüp bebek denemesinde baba oldu..Şimdi çok tatlı bir kızı var.Allah isteyen herkese evlat sevgisini tattırsın..Sevgiler

 5. çok tebrik ederim sağlıcakla kavuşun 2 numaraya

 6. Allah senden razı olsun, evlatlarından güldürsün. Allah tamamına erdirsin hamilelik haberine çok sevindim

 7. Hayırlı olsun Özgecim, darısı bizim başımıza ama bakalım ne zaman :))

 8. canım çok sevindim.dua istediğin zamandan beri sana dua ediyordum.hatta dün gece dua etmiştim de sonuç ne oldu acaba diyordum kendimce.sormayı düşünüyorudm.Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.işlerimden bu güzel haberi kaçırmışım.çekilişine katılmak için girmiştim.seni blog annelerinde başka yapan birşey var.fazla yorum bırakamasamda başlıklarına bakıyorum.

  sevgiler

  tekrar tebrikler

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir